Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Inwestycje w kolej, szpitale, muzeum morskie i nową siedzibę urzędu - to cele władz województwa na zaczynającą się właśnie kadencję. Mówił o tym w "Rozmowie pod krawatem" marszałek Olgierd Geblewicz.
- Jeżeli chodzi o Muzeum Morskie oraz nową siedzibę [urzędu marszałkowskiego - przyp. red.] to mam nadzieję, przy tym trudnym rynku, który mamy, że uda je się zrealizować w tej kadencji i jest to dla nas cel strategiczny. Może nie: "strategiczny dla województwa", ale to jedne z kluczowych inwestycji... - zaznaczył marszałek Geblewicz.

- Czy ze 100-procentową pewnością może pan powiedzieć, że tak się stanie? - pytał red. Przemysław Szymańczyk.

- Gdyby to zależało ode mnie, to bym powiedział, że tak. Tylko, że życie jest znacznie bardziej skomplikowane - odparł Olgierd Geblewicz.

Muzeum morskie ma powstać na Łasztowni, a nowa siedziba Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego - który dziś jest rozproszony po wielu budynkach w Szczecinie - przy ulicy Piłsudskiego.

Kadencja sejmiku, a co za tym idzie władz województwa, potrwa do 2023 roku.
- Jeżeli chodzi o Muzeum Morskie oraz nową siedzibę [urzędu marszałkowskiego - przyp. red.] to mam nadzieję, przy tym trudnym rynku, który mamy, że uda je się zrealizować w tej kadencji i jest to dla nas cel strategiczny. Może nie "strategiczny dla wojewó

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty