Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Stanisław Gawłowski. Fot. Robert Stachnik
Stanisław Gawłowski. Fot. Robert Stachnik
Sprawa startu w wyborach do Senatu, oskarżonego o korupcję posła Stanisława Gawłowskiego podzieliła gości "Kawiarenki Politycznej" Radia Szczecin.
Platforma Obywatelska nie wystawiła w Koszalinie własnego kandydata do Senatu, aby zwiększyć szansę posła Gawłowskiego.

Senator Tomasz Grodzki bronił oskarżonego przez prokuraturę polityka. - Ja przypomnę podstawowe prawo: nawet jeśli ktoś jest oskarżony, to dopóki nie zapadnie wyrok, istnieje domniemanie niewinności, prawda? - mówił Tomasz Grodzki.

Poseł Michał Jach powiedział, ze gdy wyszła afera z senatorem Stanisławem Kogutem z PiS, partia natychmiast go wyrzuciła z szeregów. Natomiast poseł Gawłowski jest nadal wspierany przez Platformę Obywatelską.

- Pan poseł Stanisław Gawłowski jest nadal członkiem Platformy Obywatelskiej, nadal bardzo ważną postacią w Platformie Obywatelskiej, liczył na miejsce na liście. Teraz Platforma Obywatelska, żeby nie stwarzać mu konkurencji nie stawia nikogo jako kandydata do Senatu - opowiadał poseł Michał Jach.

Akt oskarżenia, w sprawie afery melioracyjnej, trafił już do Sądu Okręgowego w Szczecinie. Głównym oskarżonym jest poseł Stanisław Gawłowski, na którym ciąży siedem zarzutów w tym cztery korupcyjne. Politykowi grozi 15 lat więzienia.
- Ja przypomnę podstawowe prawo: nawet jeśli ktoś jest oskarżony, to dopóki nie zapadnie wyrok, istnieje domniemanie niewinności, prawda? - mówił Tomasz Grodzki.
- Teraz Platforma Obywatelska, żeby nie stwarzać mu konkurencji nie stawia nikogo jako kandydata do Senatu - opowiadał poseł Michał Jach.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty