Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
- Wola i determinacja do odbudowy przemysłu stoczniowego w Polsce jest niezmienna - zapewniał w "Rozmowie pod Krawatem" Marek Gróbarczyk, który będzie kontynuował swoją pracę jako szef resortu we właśnie powołanym rządzie Mateusza Morawieckiego.
Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, przyznając, że w tej sprawie są opóźnienia, nie zgodził się ze słowami dyrektora PŻM Pawła Brzezickiego, że w polskich stoczniach nie opłaca się budować promów i należy to robić w Chinach.

- Realizacja programu Batory jest kluczowa pod kątem funkcjonowania przede wszystkim stoczni szczecińskich. Mamy opóźnienie, to nie PŻM układa politykę, to rząd decyduje. Po to uruchamiamy projekt Batory, po to postawiliśmy na nogi PŻM, PŻB, po to inwestujemy tak dużo w gospodarkę morską, żeby ten przemysł stoczniowy zaczął działać - mówi Gróbarczyk.

Marka Gróbarczyka pytaliśmy o expose premiera i wątki związane z gospodarką morską w tym przemówieniu. Minister zwracał uwagę na zaakcentowane przez Mateusza Morawieckiego plany związane z budową morskich farm wiatrowych w oparciu o potencjał polskich stoczni.
- Po to uruchamiamy projekt Batory, po to postawiliśmy na nogi PŻM, PŻB, po to inwestujemy tak dużo w gospodarkę morską, żeby ten przemysł stoczniowy zaczął działać - mówi Gróbarczyk.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek28wtorek29środa30czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty