Podejrzana o zabójstwo swojej 9-letniej córki i usiłowanie zabójstwa jej 3,5-letniej siostry Iwona O. jest już w szczecińskim areszcie.
Ze szpitala zabrali ją policjanci.
Ze szpitala zabrali ją policjanci.
Przez weekend Iwona O. przebywała w stargardzkim szpitalu, gdzie przechodziła operację ran po samookaleczeniu się. W poniedziałek sąd zdecydował o jej tymczasowym aresztowaniu. Lekarze twierdzą, że ogólny stan kobiety jest dobry. - Choć nie zakończyło to całego procesu leczniczego, to zgodnie z naszą informacją, pacjentka powinna kontynuować leczenie - mówi Jacek Siwulski, dyrektor Samodzielnego Publicznego ZOZ w Stargardzie. - Została zabrana przez policję z naszego szpitala i przekazana do dalszego leczenia w szpitalu więziennym.
Na prośbę szpitala w Stargardzie kobietę poddano również wstępnie badaniom psychiatrycznym. - W opinii specjalistów psychiatrów wymagała ona dalszego leczenia. Takie też informacje otrzymała prokuratura - kontynuuje Siwulski.
Podejmując decyzję o tymczasowym aresztowaniu, sąd podzielił obawy prokuratury, że kobieta może mataczyć w śledztwie.

Radio Szczecin