Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

Daniel Obajtek. Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin/Archiwum]
Daniel Obajtek. Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin/Archiwum]
Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek poinformował, że koncern analizuje możliwość akwizycji Zakładów Azotowych w Puławach należących do Grupy Azoty S.A. Dodał, że podpisany został list intencyjny rozpoczynający etap badań w zakresie akwizycji.
Prezes Obajtek podkreślił, że w trudnych czasach należy konsolidować poszczególne branże. Spółki podpisały umowę o współpracy i zachowaniu poufności, która umożliwi rozpoczęcie procesu badania kondycji puławskich zakładów od lipca. Wyniki przeprowadzonych badań będą podstawą do podjęcia dalszych decyzji związanych z akwizycją.

Prezes Orlen Daniel Obajtek stwierdził, że Polski Koncern Naftowy i Grupę Azoty Puławy łączy wiele synergii, które pozytywnie wpłyną na proces konsolidacji spółki. Wśród najistotniejszych Obajtek wymienił synergie technologiczne i operacyjne, a także sprzedażowe i logistyczne.

Ponadto, firmy mogą współdziałać w zakresie badań i dalszego rozwoju.

- Nie bierzemy pod uwagę redukcji zatrudnienia - zaznaczył prezes Obajtek.

Połączenie firm umożliwiłoby zwiększenie zaangażowania Grupy Orlen w sektor nawozowy, a poprzez wykorzystanie licznych synergii zwiększyło jego efektywność i konkurencyjność na europejskim rynku.

Z kolei dla klientów spółek, w tym rolników, połączenie to lepsza i szersza oferta nawozów, a także łatwiejszy dostęp do produktów potrzebnych na rynku w danym momencie dzięki wyższej elastyczności produkcji.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty