Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

Fot. pixabay.com / cosmix
Fot. pixabay.com / cosmix
Polska w czołówce państw wykorzystujących finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego w regionach objętych polityką spójności. Tak wynika z danych EBI za ubiegły rok.
3 miliardy 800 milionów euro - tyle wyniosło w Polsce wsparcie udzielone przez Europejski Bank Inwestycyjny. To daje Polsce trzecie miejsce wśród unijnych krajów. Pierwsze zajmuje Francja z pulą finansowania o miliard euro większą, a drugie Hiszpania.

Wiceprezes EBI Lilyana Pavlowa poinformowała, że prawie połowa z preferencyjnych kredytów przekazana Polsce została przeznaczona na zrównoważony rozwój miast i regionów, a pozostałe pożyczki wspierały inwestycje w trzech sektorach - rozwoju zrównoważonej energii i zasobów naturalnych, innowacji, cyfryzacji oraz wsparcia dla małych i średnich przedsiębiorstw, a także spółek o średniej kapitalizacji.

"Polska kontynuuje zmiany, by gospodarka stała się bardziej ekologiczna i przyjazna dla klimatu, a finansowanie polityki spójności odgrywa tu istotną rolę" - to z kolei komentarz Teresy Czerwińskiej, która jest również jednym z wiceprezesów Europejskiego Banku Inwestycyjnego.
Relacja Beaty Płomeckiej (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty