Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Do północy załoga z denatem czekała na pomoc, na działkach przy Szosie Polskiej w Szczecinie. Fot. Piotr Sawiński [Radio Szczecin]
Do północy załoga z denatem czekała na pomoc, na działkach przy Szosie Polskiej w Szczecinie. Fot. Piotr Sawiński [Radio Szczecin]
Karetka z ciałem zakopała się na działkach przy Szosie Polskiej w Szczecinie. Załoga ambulansu na pomoc czekała do północy. Straż pożarna po kilku nieudanych próbach wyciągnięcia pojazdu odjechała.
Do zdarzenia doszło w czwartek. Około godz. 16 karetka pojechała na działki do mężczyzny, który zasłabł. Lekarz reanimował go w ambulansie, ale samochód zakopał się w błocie. O pomoc w wyciąganiu auta ratownicy poprosili straż pożarną. Gdy ta przyjechała na miejsce, mężczyzna już nie żył. Po kilku próbach wyciągnięcia ambulansu strażacy odjechali.

- Stwierdzili, że nic nie pomogą - żalił się około północy Piotr Wachtl, ratownik medyczny. - Było ich 10. Mają łopaty i dobry sprzęt, a zostawili nas. Do tego w karetce mamy denata.

Elżbieta Sochanowska, rzeczniczka pogotowia, jest zbulwersowana. - Odstąpili od pomagania nam ze względu na to, że pacjent nie żyje.

Jak powiedział nam Piotr Tuzimek, rzecznik straży pożarnej, na miejsce pojechały trzy wozy, ale żaden nie był w stanie pomóc. Jeden był za duży, by wjechać na działki, a pozostałe - za lekkie, by wyciągnąć ponad 3-tonową karetkę. Strażacy odjechali, bo nie było zagrożenia życia chorego.

Lekarz i dwóch ratowników z ciałem mężczyzny czekali aż inny samochód odwiezie ich do szpitala. Dyrekcja pogotowia stara się sprowadzić ciężki sprzęt, by wyciągnąć ambulans.

Obecnie na Lewobrzeżu Szczecina pracuje 10 karetek. Normalnie jest ich 11.
Relacja Anny Łukaszek.
Do północy załoga z denatem czekała na pomoc, na działkach przy Szosie Polskiej w Szczecinie. Straż Pożarna po kilku próbach wyciągnięcia ambulansu odjechała. Realizacja: Piotr Sawiński [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty