Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Liczymy na to, że będzie to "czarodziejska różdżka" dla niepełnosprawnych - w ten sposób goście audycji "Radio Szczecin na Wieczór" komentowali System Obsługi Wsparcia uruchomiony przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
To platforma internetowa, która pozwala osobom niepełnosprawnym załatwić większość spraw urzędowych bez wychodzenia z domu, wystarczy im komputer. W ten sposób mogą np. składać wnioski o dofinansowanie na sprzęt medyczny czy przesyłać zaświadczenia lekarskie.

Joanna Tomczak - wicestarosta stargardzki mówiła, że to ogromna pomoc dla niepełnosprawnych. - Oczywiście bez zaświadczeń lekarskich się nie obejdziemy. Osoba niepełnosprawna, bez względu o jakiej jednostce chorobowej tutaj mówimy, musi się udać do lekarza. Zaświadczenie musi posiadać. Niemniej jednak, później ta droga, dzięki temu systemowi będzie zdecydowanie krótsza - zapewniła Tomczak.

- Do projektu w naszym regionie przystąpił na razie tylko Stargard, w najbliższym czasie ma to się jednak zmienić - mówi Anna Rąbel, dyrektor oddziału Zachodniopomorskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Szczecinie. - Dwa powiaty również wyraziły chęć. To jest powiat pyrzycki i gryfiński. W następnej kolejności u nich będzie wdrażany ten system.

Jak na razie w całej Polsce swoją chęć i gotowość do korzystania z systemu zgłosiło ponad 100 jednostek samorządu terytorialnego.
Joanna Tomczak - wicestarosta stargardzki mówiła, że to ogromna pomoc dla niepełnosprawnych.
- Do projektu w naszym regionie przystąpił na razie tylko Stargard, w najbliższym czasie ma to się jednak zmienić - mówi Anna Rąbel, dyrektor oddziału Zachodniopomorskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Szczecinie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty