Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Mat. twitter.com/partiarazem
Część z polityków z kłamstwa uczyniło oręż do skutecznej walki politycznej - tak wypowiedz posła Sławomira Nitrasa komentuje dr Piotr Chrobak, politolog z Uniwersytetu Szczecińskiego.
W czwartek podczas debaty poseł Nitras powiedział do posłanki Nowej Lewicy: "Jak będziemy rządzić z Konfederacją, to my się zajmiemy Polską, a oni wami". Potem w mediach społecznościowych wyparł się własnych słów. Ale zachowało się nagranie z sejmowej kamery.

Poseł Nitras kłamał, gdy robił kampanię wyborczą Piotrowi Krzystkowi. Pomówił wtedy jego kontrkandydatkę Teresę Lubińską o to, że będąc ministrem finansów umorzyła podatek politykowi Samoobrony. Swoim kłamstwem chwalił się w wywiadzie dla Rzeczpospolitej.

Dwa lata temu obiecywał, że już więcej kłamać nie będzie. Podczas konferencji prasowej tłumaczył, że kłamał w sprawie Lubińskiej, bo był młody.

- Niech to zostanie między nami. To jest historia, jak ja miałem 30 lat, a teraz mam 45 - mówił Nitras.

Tym razem kłamstwo Nitrasowi udowodniła Partia Razem. Podczas czwartkowej debaty posłanka Anna Maria Żukowska - rzeczniczka Nowej Lewicy, przytoczyła wypowiedz Nitrasa: "Jak będziemy rządzić z Konfederacją, to my się zajmiemy Polską, a oni wami".

Poseł wyparł się swoich słów i zagroził posłance Nowej Lewicy skierowaniem sprawy do komisji etyki poselskiej. Okazało się, że i tym razem kłamie poseł Nitras. Partia Razem opublikowała nagranie z kamery sejmowej, na którym słuchać groźby pod adresem Lewicy w przypadku koalicji z Konfederacją.

Politolog Piotr Chrobak uważa, że dla części polityków kłamstwo jest dozwolona praktyką.

- Część polityków z kłamstwa uczyniło formę oręża politycznego do bardzo skutecznej walki politycznej. Na kłamstwo w polityce przyzwolenie niestety jest. Dopóki społeczeństwo i wyborcy będą na to pozwalali, dopóty politycy będą się kłamstwem posługiwać - mówi Chrobak.

Zdaniem politologa, zachowanie takich posłów jak Sławomir Nitras niszczy standardy w polityce.
Relacja Tomasza Duklanowskiego

5 komentarzy

Może za dużo przebywa na RS, tutaj może uczyć się od najlepszych!
Dlaczego nie zajmiecie się kłamstwami Morawieckiego? Pojawiają w prawie każdej wypowiedzi. Chyba, że piszecie artykuły na zamówienie jednej partii... Panie Duklanowski?
Można jeszcze przypomnieć sprawę, gdy poseł zarzucił, że oświetlenie pomnika Lecha Kaczyńskiego zostało zrobione za państwowe pieniądze, a okazało się, że zleceniodawcą był komitet społeczny, który zapłacił cenę rynkową. Pomnika dotyczyło również stwierdzenie posła, że monument stoi w pasie drogowym i nie wie, czy ZDiTM wydał na to zgodę, a okazało się, że pomnik nie stoi w pasie drogowym. Kolejnym razem, podczas zeznań w sądzie, stwierdził, że nie autoryzował wywiadu dla Rzeczpospolitej, w którym przyznał, że świadomie pomawiał kandydatkę w wyborach na urząd prezydenta Szczecina, a Radio Szczecin jest w posiadaniu korespondencji, w której poseł potwierdza autoryzację tego wywiadu. Można też przypomnieć wypowiedź posła, że każdy szpital powiatowy w naszym województwie ma długi w wysokości 5-7 mln zł, choć dyrektor zachodniopomorskiego oddziału NFZ zaprzeczył, jakoby takie przypadki miały miejsce.
Pytanie, jaki jest sens wyliczać takie zachowania?
Paradoks Nitrasa.
Jak kłamca mówi, to mówi prawdę, czy kłamie?
Nitras po raz kolejny złapany na perfidnym kłamstwie nadal bryluje wśród swoich bijąc pianę nienawiści, broni kryta do końca. To jest tak podłe że aż nieprawdopodobne jak koronawirus.
Jeśli on reprezentuje swoich wyborców to tylko świadczy o nich samych. Panie Alan nie baw się w Nitrasa tylko wal całą prawdę na temat Pana Morawieckiego bo inaczej możesz być pomówiony o kłamstwa jak pana wzorzec, ale widać u was tak mam każdy.
Najwidoczniej p.Nitras ma do spełnienia jakąś rolę w Sejmie z ramienia PO ; może zastępstwo za Palikota ?
Tak czy inaczej swoje zachowanie zawsze firmuje swoim nazwiskiem - myślę że ze szkodą dla najbliższych i rodziny . Pewnie za kilka lub kilkanaście lat nikt nie będzie pamiętał o PO ale p. Nitras będzie niezapomnianym podobnie jak p.Cimoszewicz po słynnej wypowiedzi do powodzian.
Trudno , jego sprawa ... szkoda tylko czytania o zachowaniach tego człowieka.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty