Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Czy kierowcom w Szczecinie należy się zwrot wszelkich opłat za parkowanie w części Strefy Zamieszkania Stare Miasto? Urzędnicy twierdzą, że się nie należy. Inne zdanie ma mieszkaniec Szczecina Grzegorz Gruca ze Stowarzyszenia Prawo na Drodze, który wielokrotnie procesy o nieprawidłowości w parkowaniu z urzędem wygrywał.
Sąd administracyjny stwierdził nieważność uchwały z września 2020 roku w sprawie pozbawienia ulic kategorii dróg gminnych. Zdaniem rzecznika miejskiej spółki Nieruchomości i Opłaty Lokalne Wojciecha Jachima, w mocy zostały jednak uchwały o ustaleniu zasad korzystania ze Strefy Zamieszkania Stare Miasto, więc opłaty były legalne.

Grzegorz Gruca z kolei ocenia, że skoro stwierdzono nieważność uchwały o zmianie statusu tych ulic, należy się zwrot opłat.

- Ulice są w dalszym ciągu drogami publicznymi, więc żadne regulacje dotyczące wnoszenia opłat tam nie obowiązują. Tam obowiązuje ustawa o drogach publicznych. Miasto nie może sobie ustalać własnych praw - powiedział Gruca.

Co ciekawe, w czwartkowym komunikacie spółki NiOL wspomniany rzecznik Wojciech Jachim informował: "od dziś na w.w. ulicach nie obowiązuje regulamin Strefy Zamieszkania Stare Miasto, nie ma więc obowiązku wnoszenia opłat za postój". W tej sprawie czekamy na kolejne opinie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.
Relacja Andrzeja Kutysa.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty