Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Chciałbym poznać treść dokumentów odnoszących się do rozmowy Putina z Tuskiem w sprawie rosyjskich kibiców Polsce - powiedział w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński na konwencji wojewódzkiej w Szczecinie.
Kaczyński w swoim wystąpieniu przypomniał wydarzenia z Euro 2012 roku w Polsce. Rosyjscy kibice przeskakiwali przez kordon policjantów, bili Polaków, a później wracali za i byli chronieni przez policję.

Po telefonie do prezydenta Rosji Władimira Putina do ówczesnego premiera Donalda Tuska zamknięto do więzienia polskich kibiców, za rzekomą nienawiść do Rosjan - podkreśla prezes Prawa i Sprawiedliwości. - Ci sędziowie, którzy na zamówienie zamykali ludzi do więzienia, nie wiadomo za co. To byli prywatni więźniowie Tuska.

Putin mówił: "Nie macie prawa ruszać naszych kibiców, dodaje prezes PiS Jarosław Kaczyński. - Bo to są Rosjanie i to jest naród, z którym musicie się liczyć, albo uznawać jego wyższość. Szli bezczelnie przez most Poniatowskiego, wyraźnie prowokując do jakiejś awantury. Pod osłoną Tuska. Tak to wtedy wyglądało, z jednej strony Berlin z drugiej strony Moskwa. Wtedy powiedziałem: kondominium, oni odpowiedzieli jak zwykle propagandowych wrzaskiem.

Jedną z osób zatrzymanych był Wojciech Braun "Kelner" - kibic Legii Warszawa, który trafił za kratki i był skazany za rusofobię na grzywnę w wysokości 50 tysięcy złotych.
Po telefonie do prezydenta Rosji Władimira Putina do ówczesnego premiera Donalda Tuska zamknięto do więzienia polskich kibiców, za rzekomą nienawiść do Rosjan - podkreśla prezes Prawa i Sprawiedliwości.
Putin mówił: "Nie macie prawa ruszać naszych kibiców, dodaje prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty