Koszykarze Kinga odnieśli siódme z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach o mistrzostwo Polski. Szczecinianie pokonali na wyjeździe Czarnych Słupsk 83:66 w meczu inaugurującym 23 kolejkę Energa Basket Ligi.
O sukcesie Wilków Morskich zadecydowała znakomita postawa po przerwie, bo po 20 minutach gry nasi koszykarze prowadzili dwoma punktami 36:34. Najskuteczniejszym graczem Kinga w czwartkowym spotkaniu był Amerykanin Zac Cuthbertson, który zdobył 18 punktów.

Po wygranej w Słupsku drużyna trenera Arkadiusza Miłoszewskiego objęła prowadzenie w tabeli z bilansem 17 zwycięstw i 6 porażek. W kolejnym meczu Energa Basket Ligi koszykarze Kinga 26 marca w Szczecinie zmierzą się z ostatnim w tabeli zespołem Twarde Pierniki Toruń.