Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport
autopromocja
Zobacz
reklama
Zobacz
reklama
Zobacz

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Już po raz 26. odbędą się Mistrzostwa Szczecina na ergometrze wioślarskim. Będą to historyczne zawody, bo impreza ze względu na ilość kategorii rozegrana zostanie w piątek i sobotę.
Jako pierwsi, bo już o godzinie 10 do rywalizacji w wiosłowaniu na sucho na 500 metrów przystąpią w piątek uczniowie szkół podstawowych z klas siódmych. Po nich wystartują ósmoklasiści a następnie uczniowie szkół średnich.

W piątek o zwycięstwo walczyć także będą zawodnicy AZS-u, którzy w zależności od kategorii wiekowej będą mieli do pokonania dystans 1500 lub 2000 metrów. Wioślarze AZS-u swoje zmagania rozpoczną o godzinie 15.

Na zakończenie pierwszego dnia zawodów o godzinie 17 rozegrane zostaną Akademickie Mistrzostwa Szczecina kobiet i mężczyzn oraz mieszanych sztafet na dystansie 1000 metrów. W sobotę o tytuły walczyć będą amatorzy w rywalizacji kobiet i mężczyzn oraz sztafety kobiece, męskie i mieszane. Sobotnie zawody rozpoczną się o godzinie 9.

Areną sportowej rywalizacji na ergometrach wioślarskich będzie hala sportowa Uniwersytetu Szczecińskiego Wydziału Kultury Fizycznej i Zdrowia przy ulicy Sowińskiego w Szczecinie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty