Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Mat. www.googlemaps.com
Mat. www.googlemaps.com
Co najmniej jedna ofiara śmiertelna i dwie ranne - to bilans nocnego rosyjskiego ataku na ukraińską stolicę. Rosjanie użyli irańskich dronów-kamikadze Shahed-136.
Był to największy, jak do tej pory tego typu ostrzał Kijowa. Władze miasta informowały o ponad 40 dronach kamikadze Shahed - 136, które zestrzelono nad ukraińską stolicą w nocy. Odłamki strąconego dronu zabiły 41-letniego mężczyznę i raniły dwie kolejne osoby.

Fragmenty zestrzelonych maszyn spadły na trzy dzielnice Kijowa. Uszkodziły m.in centrum handlowe i budynki mieszkalne. Był to już czternasty ostrzał powietrzny Kijowa od początku miesiąca i jednocześnie najbardziej zmasowany atak za pomocą dronów.

Ogółem, nad całą Ukrainą siły obrony strąciły 52 z 54 wystrzelonych przez Rosjan dronów - kamikadze. - wyjaśnia rzecznik Sił Powietrznych Ukrainy płk. Jurij Ihnat. Jak dodaje, jest to rekordowa liczba dronów. Jak zaznaczył, atakowano przede wszystkim stolicę. Nieprzypadkowo, bowiem dziś obchodzony jest Dzień Kijowa.

Wybuchy słychać było też w Żytomierzu. Tam uszkodzony został obiekt infrastruktury. Tymczasem władze miasta Dniepr poinformowały, że do 4 wzrosła liczba śmiertelnych ofiar piątkowego ataku, kiedy to rosyjska rakieta trafiła w miejscową przychodnię lekarską.
Relacja Pawła Buszki (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty