Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / DimitroSevastopol (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / DimitroSevastopol (CC0 domena publiczna)
Stworzenie silnej armii antyputinowskich partyzantów przyczyni się do obalenia reżimu Putina - powiedziała Radiu Svoboda rosyjska publicystka Julia Łatynina.
Od tygodnia niezależne media sporo uwagi poświęcają wkroczeniu na teren Rosji rosyjskich partyzantów walczących po stronie Ukrainy. Legiony „Wolność Rosji” i „Rosyjski Korpus Ochotniczy” zapowiedziały, że będą wyzwalać rosyjskie ziemie spod władzy kremlowskiego reżimu.

W ocenie Julii Łatyniny, wojskowy cel takiej operacji dywersyjnej to odciągniecie od Donbasu, jak największej liczby rosyjskich wojsk i zmuszenie ich do koncentracji na własnym terytorium.

Zdaniem dziennikarki, jeśli rosyjscy żołnierze wzięci do niewoli zaczną dołączać do partyzantów i przechodzić na stronę Ukrainy, to będzie można mówić już o strategicznym zwrocie w tej wojnie. „Dopóki obecny jest Putin, wojna nigdy się nie skończy. Dlatego ukraińskie władze powinny być zainteresowane przekształceniem tych wojsk w poważną siłę, która zdecydowanie zmieni rozkład sił wewnątrz Rosji” - stwierdziła Julia Łatynina.

Niezależni rosyjscy dziennikarze przypominają, że po stronie Ukrainy walczą także oddziały Czeczenów, którzy chcą wolności i niepodległości swojej republiki. Są również oddziały Białorusinów, którzy zapowiadają obalenie reżimu Łukaszenki.
Relacja Macieja Jastrzębskiego [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty