Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin
reklama
argum.eu
reklama
https://moremadam.pl/

źródło: https://twitter.com/prezydentpl
źródło: https://twitter.com/prezydentpl
Prezydent Andrzej Duda powiedział, że problemy, które wystąpiły na rynku zboża w związku z importem z Ukrainy będą rozwiązywane na poziomie władz państwowych.
Według prezydenta to problem czasowy i nie należy zań winić zwykłych obywateli państwa ukraińskiego, którzy zmagają się z wojną.

Podczas Dożynek Prezydenckich w Warszawie Andrzej Duda tłumaczył, że zboże z Ukrainy, produkowane przez wielkie oligarchiczne holdingi, było dostarczane do wielu rejonów świata, ale wojna przecięła szlaki eksportu.

Część zboża z Ukrainy zalała polski rynek, doprowadziła do poważnych zakłóceń i ucierpieli polscy rolnicy i producenci zbóż - mówił prezydent.
Andrzej Duda przyznał, że doszło do napięć, sporów i problemów, ale nie są za nie odpowiedzialni zwykli obywatele Ukrainy. Podkreślił, że polskie władze chcą zakończenia konfliktu.
Przed wystąpieniem prezydent uczestniczył w ceremoniale dożynkowym. Ceremoniał dożynkowy z podaniem chleba oraz otańczeniem pary prezydenckiej zaprezentował - po raz siódmy - Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Po ceremoniale wręczono nagrody za najpiękniejszy dożynkowy wieniec oraz w konkursie dla Kół Gospodyń Wiejskich.

W ramach obchodów przed południem odprawiona została msza święta w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i świętego Józefa Oblubieńca. Później na dziedziniec Pałacu Prezydenckiego przeszedł barwny korowód.

Dożynki to zwieńczenie ogromnego trudu, włożonego przez rolników podczas żniw. Święto swoim rodowodem sięga czasów średniowiecznych i jest formą podziękowania za zbiory oraz prośbą o pomyślność przyszłorocznych plonów.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty