Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
reklama
argum.eu
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin
reklama
https://moremadam.pl/

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Minionej doby 33 cudzoziemców próbowało nielegalnie wkroczyć z Białorusi do Polski. To m.in. obywatele Afganistanu i Syrii. Trzy osoby na widok polskich patroli zawróciły na Białoruś.
Straż Graniczna opublikowała na portalu X film zarejestrowany przez barierę elektroniczną, na którym widać nieudaną próbę nielegalnego przekroczenia granicy - migrant pojawił się przy zaporze. Doszło do tego na odcinku w Białowieży.

Od początku roku służby odnotowały ponad 21 tysięcy prób nielegalnego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy. W tym samym okresie zatrzymano przeszło 550 przemytników, którzy próbowali wywieźć nielegalnych imigrantów do krajów docelowych. Statystycznie mniej więcej co dziesiąta próba nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusią kończy się skutecznym przekroczeniem muru. Jednak wówczas migranci są zatrzymywani w innych miejscach.

Obecnie głównym punktem przekraczania unijnej granicy z Białorusią jest Łotwa. Dlatego polskie patrole wzmocniły obecność na Przesmyku Suwalskim. Innym kierunkiem przerzutu nielegalnych migrantów do krajów zachodnich jest tak zwany szlak bałkański. Polskie służby zwróciły uwagę na siedmiokrotny wzrost liczby takich prób na granicy ze Słowacją - od początku roku doszło do około 1500 prób nielegalnego przekroczenia granicy tym szlakiem. Dlatego Straż Graniczna wprowadziła na granicy polsko-słowackiej stałe i doraźne kontrole busów i innych pojazdów mogących przewozić nielegalnych migrantów z tego kierunku.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty