Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin
reklama
argum.eu
reklama
https://moremadam.pl/

źródło: https://twitter.com/pisorgpl
źródło: https://twitter.com/pisorgpl
Premier Mateusz Morawiecki powiedział podczas konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości #BezpiecznaPolska w Katowicach, że podczas wyborów parlamentarnych Polacy zdecydują czy nasz kraj będzie silny i bezpieczny.
Mateusz Morawiecki powiedział, że wybory odpowiedzą na wiele ważnych pytań w kontekście najbliższej przyszłości Polski.

"W wyborach 15 października Polacy odpowiedzą na pytanie, nie tylko: jaka będzie Polska, czyja będzie Polska, ale na pytanie jeszcze ważniejsze: Czy będzie Polska, czy Polska będzie istniała" - mówił na konwencji PiS w Katowicach premier.

Te pytania, to także: "Czy Polska będzie europejskim landem, prowincja europejską, czy suwerennym krajem, czy będzie wrażliwa na słabszych i silna militarnie?"- dodał.

Jak mówił szef rządu, 15 października na stole przed wszystkimi leżeć będą dwie wizje ojczyzny: polska wizja Jarosława Kaczyńskiego i niemiecka wizja Donalda Tuska. "To jest ten wybór, czy chcemy by Polska była rządzona przez politycznego męża stanu Jarosława Kaczyńskiego, czy przez politycznego męża Angeli Merkel Donalda Tuska. To jest nasz zasadniczy wybór" - stwierdził Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że przywiózł do Katowic "teczkę Donalda Tuska". "Dokumenty w niej zgromadzone mówią o prawdziwych zamiarach Platformy Obywatelskiej. Dla Polaków ważna jest praca. Za rządów PO-PSL było duże bezrobocie, ponieważ ponad 2 miliony Polaków było bez pracy, ponad 2 miliony Polaków pracowało na umowach śmieciowych, a 2 miliony Polaków musiało wyjechać do pracy za granicę"- mówił.

Dodał, że "Donald Tusk zarządzał Polską z boiska". "Dziś mamy najniższy wskaźnik bezrobocia w historii Polski. Ucywilizowaliśmy rynek pracy. To są realne osiągnięcia rządu Prawa i Sprawiedliwości"- podkreślał.

Konwencja Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach przebiega pod hasłem #BezpiecznaPolska.

Mateusz Morawiecki powiedział, że wybory odpowiedzą na wiele ważnych pytań w kontekście najbliższej przyszłości Polski.
Relacja Sylwii Białek

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty