Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
reklama
Zobacz
autopromocja
Zobacz
reklama
Zobacz

We wtorek i środę na wolność ma wyjść po 10 osób każdego dnia. źródło: https://www.timesofisrael.com/
We wtorek i środę na wolność ma wyjść po 10 osób każdego dnia. źródło: https://www.timesofisrael.com/
Kolejnych 10 izraelskich zakładników Hamasu ma we wtorek odzyskać wolność. W Gazie przedłużono zawieszenie broni co oznacza, że jeszcze dziś i jutro żadna ze stron nie będzie prowadzić działań zbrojnych.
Zawieszenie broni obowiązuje w Gazie od piątku. Pierwotnie miało skończyć się wczoraj, ale zostało przedłużone o dwa dni. Do wczorajszego wieczora wolność odzyskało 80 spośród około 240 zakładników Hamasu.

We wtorek i środę na wolność ma wyjść po 10 osób każdego dnia. Nie jest jasne, czy będą to tak jak dotychczas wyłącznie kobiety i dzieci, czy też wśród uwolnionych znajdą się starsi mężczyźni.

Podczas zawieszenia broni Izrael wypuścił na wolność 150 palestyńskich kobiet i nastolatków, trzymanych w więzieniach pod zarzutami terroryzmu. Dziś i jutro uwolnionych ma zostać po 30 więźniów.

Negocjatorzy z Kataru, Egiptu czy Stanów Zjednoczonych będą zapewne chcieli doprowadzić do kolejnego przedłużenia rozejmu. Jeśli się to nie uda, to izraelska armia rozpocznie nasilone bombardowania Gazy.

Palestyńskie ministerstwo zdrowia poinformowało, że od początku izraelskiej operacji w Gazie zginęło ponad 15 tysięcy osób, z czego co najmniej 5 tysięcy to dzieci. Izraelskie naloty i działania na lądzie to odwet za szturm Hamasu na Izrael z 7 października. Fanatyczni bojownicy zabili wówczas 1200 osób.
Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty