Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
reklama
Zobacz
reklama
Zobacz
autopromocja
Zobacz

Straż Graniczna. Fot. twitter.com/Straz_Graniczna
Straż Graniczna. Fot. twitter.com/Straz_Graniczna
Dwóch funkcjonariuszy Straży Granicznej - z placówek Warmińsko-Mazurskiej oraz Bieszczadzkiej, rozpoczyna służbę na granicy fińsko-rosyjskiej w ramach operacji Frontexu.
W przyszłym tygodniu planowany jest wyjazd kolejnych dwóch funkcjonariuszy SG, tym razem w ramach misji doradczej.

- Na prośbę fińskich służb funkcjonariusze SG przedstawią system ochrony granicy polsko-białoruskiej, zarówno w kwestii rozwiązań technicznych, jak bariera, taktycznych, jak też regulacji prawnych np. pod kątem współpracy SG z innymi służbami czy wojskiem w bezpośredniej ochronie granicy - wyjaśniła Straż Graniczna.

Podczas spotkania komendanta głównego SG generała dywizji SG Tomasza Pragi oraz szefa fińskiej Straży Granicznej generała broni Pasi Kostamovaara strona fińska zwróciła się z prośbą o możliwość przyjazdu fińskich ekspertów, którzy chcieliby w praktyce poznać rozwiązania na granicy polsko-białoruskiej.

Od kilku tygodni Finlandia mierzy się z operacją hybrydową ze strony Rosji. Tak, jak w przypadku granicy polsko-białoruskiej, do destabilizacji pogranicza fińsko-rosyjskiego wykorzystywani są migranci. Jutro Finlandia całkowicie zamknie granicę z Rosji. Decyzja wstępnie będzie obowiązywała do 13 grudnia, z możliwością przedłużenia.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty