Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
reklama
Zobacz
autopromocja
Zobacz
reklama
Zobacz

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
W czwartek drugi dzień posiedzenia Senatu. Izba ma między innymi zatwierdzić wybór Moniki Horny-Cieślak na Rzecznika Praw Dziecka.
To prawniczka i działaczka społeczna, która udziela pomocy prawnej osobom młodym, które doświadczyły przemocy psychicznej, fizycznej i seksualnej.

Po jej wyborze przez Sejm, Monika Horna-Cieślak zapowiedziała, że jej pierwszą decyzją po objęciu funkcji będzie mianowanie młodej osoby na zastępcę RPD oraz powołanie rady osób młodych przy Rzeczniku Praw Dziecka. Zapowiedziała też, że w swojej pracy będzie chciała skupić się na wzmocnieniu ochrony praw dzieci w zakresie zdrowia psychicznego, bezpieczeństwa w sieci, przemocy wobec dzieci, czy dyskryminacji dzieci i młodzieży.

Zgodnie z ustawą o Rzeczniku Praw Dziecka powołuje go Sejm za zgodą Senatu. Izba wyższa wyraża zgodę na powołanie Rzecznika w ciągu miesiąca od dnia otrzymania uchwały Sejmu.

Wybór nowego Rzecznika Praw Dziecka jest konieczny, ponieważ 14 grudnia kończy się kadencja obecnego.

Niewykluczone, że Senat zajmie się też ustawą dotyczącą przeniesienia niedzieli handlowej z Wigilii na 10 grudnia, którą Sejm uchwalił wczoraj.
Relacja Małgorzaty Naukowicz (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty