Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
reklama
Zobacz
autopromocja
Zobacz
reklama
Zobacz

Sejm. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Sejm. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Obrady Sejmu, który będzie dziś (6.12, godz. 9.00) kontynuował pierwsze posiedzenie, rozpoczną się od złożenia ślubowania członka Państwowej Komisji do spraw przeciwdziałania wykorzystaniu seksualnemu małoletnich poniżej lat 15.
Odbędzie się pierwsze czytanie poselskiego i rządowego projektu nowelizacji ustawy o zmianie ustaw w celu wsparcia odbiorców energii elektrycznej, paliw gazowych i ciepła.

Posłowie będą też kontynuowali prace nad rządowym projektem nowelizacji ustawy o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego. Dotyczy między innymi wydłużenia terminu zawieszenia spłaty przez Polską Grupę Górniczą S.A. zobowiązań dotyczących niezapłaconych składek na ubezpieczenia społeczne oraz pożyczki udzielonej przez Polski Fundusz Rozwoju dla dużych firm.

Izba zajmie się też zmianami w Regulaminie Sejmu. Chodzi między innymi o zmianę procedur związanych z wyborem premiera przez Sejm w drugim kroku konstytucyjnym z głosowania imiennego - przy pomocy kart wrzucanych do urn - na głosowanie przy użyciu elektronicznego systemu do głosowania.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty