Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Wojewoda zachodniopomorski nie zgodził się na przydział kolejnego ambulansu. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Wojewoda zachodniopomorski nie zgodził się na przydział kolejnego ambulansu. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Nie będzie dodatkowej karetki w Kołobrzegu. Na przydział kolejnego ambulansu nie zgodził się wojewoda zachodniopomorski.
Jak wyjaśnił, o liczbie karetek decyduje specjalny roczny plan zabezpieczenia, ustalany na podstawie liczby mieszkańców. Obecny jest już zatwierdzony i nie można go zmieniać. Do rozmów o nowym ambulansie będzie można wrócić na początku przyszłego roku.

Kołobrzeg liczy ponad 46 tysięcy mieszkańców i - zgodnie z przepisami - nad ich bezpieczeństwem czuwają zespoły dwóch ambulansów.

W opinii prezydenta Kołobrzegu, to zdecydowanie za mało. Janusz Gromek przypomina, że w okresie wakacyjnym do miasta przyjeżdżają dziesiątki tysięcy turystów i liczba osób przebywających wówczas w Kołobrzegu wzrasta czterokrotnie. Wtedy do wypadków często wzywani są ratownicy medyczni z Koszalina, Białogardu czy Gryfic.

Dlatego Janusz Gromek nie zamierza się poddawać i chce wysłać do Ministerstwa Zdrowia wniosek o dodatkową karetkę. Pismo w tej sprawie przygotowują już miejscy urzędnicy.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty