Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Ratownicy nad morze. Fot. Piotr Rakowski [Radio Szczecin/Archiwum]
Ratownicy nad morze. Fot. Piotr Rakowski [Radio Szczecin/Archiwum]
Zachodniopomorskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe znalazło się poza centralnymi strukturami. Stowarzyszenie ratowników pracujących na Pomorzu Zachodnim zostało wykreślone z listy wojewódzkich jednostek, bo nie zapłaciło kilkunastu tysięcy złotych składek.
Przez spór o pieniądze zarząd główny nakazał oddać część sprzętu, z którego korzystają zachodniopomorscy ratownicy.

- Nie zniknie on jednak z plaż w trwającym sezonie - zapewniał w programie "Radio Szczecin na Wieczór" Paweł Błasiak, wiceprezes Zarządu Głównego WOPR. - Poruszona była kwestia pozostawienia sprzętu do dyspozycji zarządu głównego, np. gdzie jest i czy jest ubezpieczony, bo tej informacji nie mamy od dłuższego czasu. Sprzęt jest własnością WOPR-u. My za niego odpowiadamy, chociażby przed ubezpieczycielem.

Tomasz Zalewski, prezes zachodniopomorskiego WOPR-u dodawał, że spór nie wpłynie na bezpieczeństwo wypoczywających na plażach ani na pracę samych ratowników.

- Wszystko funkcjonuje normalnie. Chciałbym też uspokoić ratowników, bo spór z władzami centralnymi nie wpływa na nasze bieżące, codzienne działanie - mówił Zalewski.

Regionalne WOPR tłumaczy, że nie zapłaci centrali kilkunastu tysięcy złotych, bo pieniądze zostały przeznaczone na reprezentowanie Polski za granicą. Zarząd Główny odbija piłeczkę wyjaśniając, że według zasad, udział ratowników w międzynarodowych imprezach opłacają regionalne ośrodki WOPR.

W tym sezonie na Pomorzu Zachodnim bezpieczeństwa na 95 plażach strzeże około 500 ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.
- Sprzęt nie zniknie plaż w trwającym sezonie - zapewniał w programie "Radio Szczecin na Wieczór" Paweł Błasiak, wiceprezes Zarządu Głównego WOPR.
Tomasz Zalewski, prezes zachodniopomorskiego WOPR-u dodawał, że spór nie wpłynie na bezpieczeństwo wypoczywających na plażach ani na pracę samych ratowników.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty