Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. Facebook / Małgorzata Golińska
Fot. Facebook / Małgorzata Golińska
Od wielu lat w Polsce działają grupy, które próbują negatywnie nastawić lokalną społeczność do tego, co robią leśnicy - mówiła w "Rozmowach pod Krawatem" sekretarz stanu w ministerstwie klimatu i środowiska Małgorzata Golińska.
W ten sposób odnosiła się między innymi do tego, co dzieje się w Puszczy Bukowej. Trwa tam protest aktywistów, którzy chcą zablokować wycinkę drzew.

Jak mówiła Golińska, są to nieliczne, ale bardzo głośne grupy. - Które umyśliły sobie, że część lasów w Polsce powinna być wyłączona z gospodarowania. Takie rzeczy działy się na terenie Puszczy Białowieskiej. Potem przeniesiono się na południe Polski do lasów Pogórza Przemyskiego. Nazwano to Puszczą Karpacką. Mam wrażenie, że teraz przeniesiono się pod Szczecin - mówi Golińska.

W Puszczy Bukowej aktywiści protestują przeciwko wycince 150-letnich buków i dębów. - Takie zabiegi są konieczne - dodaje Golińska. - Tutaj bardzo potrzebujemy szerokiej edukacji, dlatego że gospodarka leśna polega na tym, że się pozyskuje drewno z lasu i nie po to, żeby ktoś mógł na tym zarobić, ale pozyskuje się po to, bo to zabieg hodowlany, który ma utrzymać ciągłość, trwałość i stabilność lasu.

W sobotę doszło do ataku na siedzibę Lasów Państwowych w Gryfinie. Nieznani sprawcy przed budynkiem wylali czarną, oleista substancję, zerwali i ukradli flagę Lasów Państwowych, przed wejściem rozsypali śmieci. Sprawą zajmuje się policja.
Jak mówiła Golińska, są to nieliczne, ale bardzo głośne grupy.
W Puszczy Bukowej aktywiści protestują przeciwko wycince 150-letnich buków i dębów. - Takie zabiegi są konieczne - dodaje Golińska.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345
  Autopromocja  
Zobacz
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty