Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / Ella87 (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Ella87 (CC0 domena publiczna)
We Francji kolejna sobota protestów organizowanych przez tak zwane „żółte kamizelki”. Władze w wielu miastach obawiają się zamieszek wywoływanych przez bandy chuliganów.
Obawy związane z możliwością zamieszek i starć sprawiły, że w dwudziestu siedmiu miastach lokalne władze wydały całkowity zakaz organizowania demonstracji. Stołeczna prefektura zakazem objęła Pola Elizejskie i okolice Łuku Tryumfalnego. Według wstępnych szacunków, około dwóch tysięcy osób przeszło z Dworca Wschodniego na Plac Trocadero.

Ze względu na wzmocnione w Paryżu oddziały policji i żandarmerii zmotoryzowanej istnieją obawy, że chuligani towarzyszący protestującym przeniosą się w inne rejony kraju. Najwięcej obaw mają władze Bordeaux. Według informacji przekazanych przez służby specjalne, w pięciotysięcznym tłumie manifestantów ma być aż tysiąc osób, które chcą wywołać zamieszki. Mer Bordeaux zaapelował do mieszkańców, aby nie wychodzili z domów, a do właścicieli sklepów i restauracji, by zabezpieczyli swoje lokale.

„Żółte kamizelki” od listopada ubiegłego roku wysuwają te same żądania - zapewnienia sprawiedliwości społecznej i rozpisania referendum obywatelskiego przede wszystkim w sprawach ekonomiczno-finansowych.
Relacja Marka Brzezińskiego (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty