Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Rozgłośnie Polskiego Radia są w dramatycznej sytuacji - uważa były członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Krzysztof Luft. Chodzi o decyzję przewodniczącego KRRiT o wstrzymaniu środków z abonamentu dla mediów publicznych, do momentu uprawomocnienia się wpisów o likwidacji w Krajowym Rejestrze Sądowym.
W środę 17 regionalnych rozgłośni publicznego radia zaapelowało do Macieja Świrskiego o natychmiastowe przywrócenie wypłat pochodzących z opłat abonamentowych.

Krzysztof Luft powiedział, że wcale się nie dziwi temu apelowi.

- To są mniejsze rozgłośnie, mniejsze spółki, dysponujące mniejszymi budżetami, mające mniejsze wpływy z rozmaitych innych źródeł. Myślę przede wszystkim o wpływach reklamowych. W związku z czym ich sytuacja - zwłaszcza w niektórych wypadkach - jest dramatyczna. Wiem o tym, bo rozmawiam likwidatorami czy kiedyś byśmy powiedzieli prezesami. Oni rzeczywiście stoją na granicy możliwości w ogóle przetrwania. Zresztą zawsze było tak, że udział abonamentu w budżetach rozgłośni regionalnych był największy - mówi Luft.

Pismo w tej sprawie Maciejowi Świrskiemu przekazali likwidatorzy i redaktorzy naczelni Radia dla Ciebie i Radia Poznań. Emilia Benedykcińska i Piotr Michalak zostali zaproszeni na posiedzenie KRRiT.

W ocenie przewodniczącego Rady, tylko wpisy do Krajowego Rejestru Sądowego, dotyczące likwidacji tych dwóch rozgłośni, są prawomocne. W pozostałych przypadkach chce przekazać pieniądze do depozytu sądowego. W piśmie podkreślono, że nie jest prawdą, iż tylko RDC i Radio Poznań mają prawomocnie potwierdzoną przez KRS likwidację.

Według stanu na 15 kwietnia zaległości z tytułu wstrzymania przez KRRIT wypłat na konta spółek regionalnych rozgłośni wynoszą ponad 66 milionów złotych, tylko za okres styczeń - kwiecień 2024.
Krzysztof Luft powiedział, że wcale się nie dziwi temu apelowi.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty