Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Paweł Sakowski. Fot. Archiwum prywatne
Paweł Sakowski. Fot. Archiwum prywatne
Paweł Sakowski. Fot. Archiwum prywatne
Paweł Sakowski. Fot. Archiwum prywatne
Paweł Sakowski. Fot. Archiwum prywatne
Paweł Sakowski. Fot. Archiwum prywatne
Polski akcent w najpopularniejszym serialu świata. Paweł Sakowski z Choszczna zagra w serialu "Gra o tron", w którym można zobaczyć aktorów wcielających się w role m.in. Daenerys Targaryen czy Jona Snowa.
Będąc w Irlandii zupełnie przypadkiem spotkał w pubie człowieka, który pracuje przy produkcji lokalnego serialu "Wikingowie". Ten stwierdził, że nadawałby się do jakiejś roli w tej produkcji. Paweł Sakowski wysłał swoją aplikację do agencji castingowej. Nie minął tydzień, a zadzwonił telefon.

- Dostałem zaproszenie na casting, ale nie do "Wikingów", tylko do "Gry o tron". Nie zastanawiałem się ani chwili. Została mi zaproponowana współpraca. Spędziłem na planie zdjęciowym 12 dni. To jedno z najfantastyczniejszych przeżyć w moim życiu. Zobaczyłem jak od środka wygląda w pełni profesjonalna i bardzo kosztowna produkcja. Naprawdę robi to wrażenie. W serialu będzie mnie widać na ekranie w dwóch, może trzech odcinkach. Coś tam nawet zdarzyło się, że mówiłem. Nie mogę zdradzić szczegółów, bo zobowiązuje mnie do tego kontrakt. Mogę tylko powiedzieć, że poznałem wszystkich aktorów z głównej obsady - opowiada Sakowski.

Paweł dostał też inne propozycje.

- Rolę drugoplanową w serialu kręconym niedaleko Dublina. A zaraz później poważniejszą, w czymś, co można by było nazwać irlandzką wersją serialu "M jak miłość" - mówi aktor.

To oznaczałoby, że Paweł Sakowski musiałby wyjechać z kraju na dwa lata. Na to się nie zdecydował.

Nowy sezon "Gry o tron" będzie miał premierę w kwietniu przyszłego roku. Paweł Sakowski na co dzień gra w teatrze w Poznaniu.
Relacja Anny Łukaszek

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty