Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
argum.eu
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin

Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin/Archiwum]
Na Święta Wielkanocy dotrzemy z paczkami do starszych, samotnych i potrzebujących - zapewnia ks. Maciej Szmuc, szef zachodniopomorskiego Caritas.
- Były problemy ze zdobyciem funduszy, nie odbyły się zbiórki w sklepach, nie mogliśmy rozprowadzić świec czy innych proponowanych zwykle przed Wielkanocą przez nas w kościołach przedmiotów. Mimo wszystko postaramy się przygotować dla ponad 2 tysięcy osób w naszej archidiecezji paczki świąteczne - opowiada ks. Szmuc.

Akcje organizują parafialne zespoły Caritas w województwie, m.in. w Nowogardzie.
Jak dodaje ks. Grzegorz Legutko z Nowogardu, w tym roku żywność będzie przeznaczona również dla tych, którzy są objęci kwarantanną.

- Szykujemy na razie listę osób, którym pomożemy. Na naszej stronie parafialnej, Facebooku wydaliśmy ogłoszenie, w którym jest podany numer kontaktowy do parafialnego zespołu Caritas. Ludzie już zaczynają dzwonić i prosić o paczkę. Nie tylko nasi parafianie, ale już dzwonią z wiosek - informuje ks. Legutko.

Wielki Piątek w tym roku wypada 10 kwietnia.
- Mimo wszystko postaramy się przygotować dla ponad 2 tysięcy osób w naszej archidiecezji paczki świąteczne - opowiada ks. Szmuc.
- Ludzie już zaczynają dzwonić i prosić o paczkę. Nie tylko nasi parafianie, ale już dzwonią z wiosek - informuje ks. Legutko.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty