Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
reklama
argum.eu
reklama
https://moremadam.pl/
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin

Jarosław Kaczyński. źródło: https://twitter.com/PremierRP
Jarosław Kaczyński. źródło: https://twitter.com/PremierRP
Politycy Zjednoczonej Prawicy podkreślają potrzebę obrony godności polskiego munduru i dlatego krytykują film Agnieszki Holland "Zielona granica".
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński przypomniał na konferencji prasowej, że za wschodnią granicą toczy się wojna, a my mierzymy się z jej hybrydową odmianą.

Prezes PiS powiedział, że film stawia w trudnej sytuacji osoby służące na granicy i ich rodziny.

- Poprzez film Agnieszka Holland pokazuje się, że trzeba wpuszczać wszystkich imigrantów do Polski. To oznacza destabilizacje sytuacji w kraju - podkreślał.

Jarosław Kaczyński powiedział, że film daje wyraz ojkofobii, czyli nienawiści do Polski. Wicepremier stwierdził, że "każdy, kto nie potępi takich postaw, jest po stronie antypolskiej.

Prezes PiS powiedział, również, że film Agnieszki Holland "Zielona granica" jest przygotowaniem do zburzenia ogrodzenia na granicy i zgody na relokację migrantów. Dodał także, że to haniebny paszkwil obrażający polski mundur i Polaków. Jarosław Kaczyński mówił, że "nienawiść do własnego narodu trzeba potępić".

Wicepremier powiedział również, że najnowszy film Agnieszki Holland jest przygotowaniem do zburzenia muru na granicy z Białorusią i przyjęcia migrantów. Przypomniał, że Polska jest celem wojny hybrydowej ze strony Rosji i podkreślał, że wpisywanie się w plany Władimira Putina wymaga potępienia.

W piątek w Mielniku na Podlasiu odbyła się inicjatywa "Łańcuch poparcia", która była między innymi odpowiedzią na film Agnieszki Holland.

Akcja "Łańcuch poparcia" przeprowadzona została też w Warszawie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty