Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
reklama
framex.pl
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin

https://kiosque.lefigaro.fr/catalog/le-figaro/le-figaro
https://kiosque.lefigaro.fr/catalog/le-figaro/le-figaro
Dziennik "Le Figaro" pisze o olbrzymim wzroście liczby wniosków o azyl we Francji. Od początku roku złożono ponad 93 tysiące wniosków, czyli około 12-14 procent więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku, który był rekordowy pod tym względem.
Konserwatywna gazeta pisze, że nieudolna i zbyt hojna polityka azylowa kosztuje Francję miliardy euro.

"Le Figaro" przypomina, że w ubiegłym roku we Francji złożono ponad 130 tysięcy próśb o azyl. Były to wówczas rekordowe dane.

- Obecna tendencja wskazuje, że w tym roku we Francji zostanie złożonych ponad 140 tysięcy wniosków - mówi gazecie anonimowy prefekt.

Najwięcej wniosków składają obywatele Afganistanu, Gwinei, Wybrzeża Kości Słoniowej, Turcji i Demokratycznej Republiki Konga.

"W większości nie są to uchodźcy polityczni, ani ofiary prześladowań religijnych i etnicznych, ale osoby poszukujące pracy" - pisze konserwatywna gazeta.

Dziennik zauważa, że fala próśb o azyl powoduje coraz większe opóźnienia w rozpatrywaniu wniosków przez administrację. Obecnie trzeba czekać średnio 124 dni, ale w niektórych przypadkach procedura może trwać ponad rok. Ponad 44 procent osób otrzymuje jednak pozytywną odpowiedź.

"Na tę gościnność wydaje się co roku kilka miliardów euro” - komentuje dziennik, wymieniając koszty związane z opieką zdrowotną, noclegiem i edukacją. Gazeta krytykuje też fakt, iż rząd wspiera finansowo promigranckie stowarzyszenia, które sprzeciwiają się ograniczaniu napływu przybyszów.

Jednym z efektów ich działań jest niedawna decyzja Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, który zakazał Francji stosowania szybkiej procedury wydalania nielegalnych imigrantów z powodu zagrożenia terrorystycznego.

Według "Le Figaro", francuski rząd nie podejmuje stanowczych działań w walce z nielegalną imigracją.

"Im głośniej władza wykonawcza mówi w tej sprawie, tym bardziej wydaje się tracić panowanie nad sytuacją" - pisze dziennik, nazywając Francję "królestwem zaprzeczania rzeczywistości”.
Relacja Stefana Foltzera [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty