Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz
reklama
Zobacz

Stadion im. Floriana Krygiera przy ulicy Twardowskiego. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Stadion im. Floriana Krygiera przy ulicy Twardowskiego. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
"Wnosimy o [...] nowoczesny stadion, wyposażony w systemy, o których do tej pory nikt nawet nie próbował dyskutować", np. w sieć internetową, aplikacje dla kibiców oraz podgrzewane siedziska - tak w liście otwartym do prezydenta Szczecina pisze prezes Pogoni.
Jarosław Mroczek kolejny raz apeluje, by miasto wycofało się z planów remontu obecnego stadionu i zbudowało nowy, na miarę XXI wieku.

Prezes Pogoni przekonuje, że budowa zadaszonego stadionu z kilkoma strefami VIP "to żadne wyzwanie". Według niego, koszty remontu będą wyższe niż szacują urzędnicy, bo tak zakończyły się wszystkie podobne inwestycje w Polsce - np. przebudowa stadionu Wisły Kraków czy Lecha Poznań.

Wspomina też o roli posłów i senatorów, jak zaznacza jest prawdopodobne, że Zachodniopomorski Zespół Parlamentarny "doprowadzi do przyznania jakieś puli środków przez Ministerstwo Sportu". Poseł PiS Artur Szałabawka, który zapowiadał lobbing w resorcie, poinformował nas, że najpierw miasto, klub i kibice muszą dogadać się co do wizji stadionu Pogoni.

Stanowisko prezydenta Szczecina jest znane od miesięcy, chce remontować, co według szacunków projektanta pochłonie 145 mln zł. Oznacza to, że stadion nadal będzie mieć trzy zamiast czterech trybun. Ukłonem w stronę kibiców oraz klubu jest decyzja o wypłaszczeniu jednej z nich i przybliżeniu jej do płyty boiska. Prezydent podkreślał też, że zgodził się wprowadzić do projektu 19 z 21 pomysłów, które zgłosił prezes Mroczek.

Według założeń miasta przebudowa zakończy się do 2020 r.

Stanowisko zarządu Pogoni Szczecin
Relacja Natalii Skawińskiej

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty