Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Będę o remoncie historycznej świetlicy stoczniowej rozmawiał z wicepremierem i ministrem kultury - zapewniał w "Rozmowie pod krawatem" Jan Józef Kasprzyk, szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych.
Kasprzyk przyznał, że odwiedził to miejsce przed trzema laty i wie, że od tego czasu nic się tam nie zmieniło. A przecież świetlica, w której podpisano historyczne porozumienie między władzą ludową a strajkującymi 30 sierpnia 1908 roku w Szczecinie zasługuje na przekształcenie w nowoczesne muzeum.

- Czuję się zobligowany do tego, aby tę kwestię poruszyć z panem premierem Glińskim, ponieważ 13 grudnia w rocznicę stanu wojennego w Szczecinie miałem zaszczyt spotkać się z działaczami opozycji antykomunistycznej, którzy również ten temat podnosili. To jest w zasobach miejskich, a zatem tutaj pewne ruchy ze strony miasta Szczecin muszą być wykonane. Tym niemniej będę rozmawiał z panem premierem, jak tę sprawę finalnie dobrze rozstrzygnąć - mówił Kasprzyk.

Szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych podkreślał, że to szczególnie bohaterowie tamtych czasów proszą o zajęcie się sprawą świetlicy. - Aby pamięć o nich i o ich walce przetrwała - podkreślał Kasprzyk w naszym studiu.
- Czuję się zobligowany do tego, aby tę kwestię poruszyć z panem premierem Glińskim - mówił Kasprzyk.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty