Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz

Realizacja Maciej Papke [Radio Szczecin]
"Takiej atrakcji u nas jeszcze nie było" - mówią mieszkańcy Wolina, którzy jako pierwsi podziwiali panoramę miasta z nowej wieży widokowej.
To w pełni drewniana konstrukcja w kształcie łodzi o wysokości ponad 30 metrów. Z góry zobaczymy - z jednej strony Zalew Szczeciński, a z drugiej panoramę Wolina. Na obiekt wjadą również osoby niepełnosprawne.

- Pięknie jest w koło. Fajny jest taki efekt, jak ona się buja przy wietrze. Naprawdę jest super. - Kobieta zadowolona, sąsiadka też ucieszona, że coś takiego w Wolinie zaistniało. - Naprawdę jest przepiękny widok, z każdej strony, jak nie spojrzę. Wejście zajęło nam w sumie 5 minut. - Teraz jest atrakcją. Zaraz będzie trochę więcej ludzi, na pewno przyjadą odwiedzać. - Przyjdzie sezon, dużo tutaj przychodzi turystów, zawsze tu jest pełno Niemców. - Super to zrobione, coś pięknego. To jest atrakcja Wolina - mówią turyści i mieszkańcy Wolina.

Oficjalne otwarcie wieży w przyszłym miesiącu. Jednak konstrukcja jest już dostępna dla zwiedzających w godzinach od 8.00 do 17.00.

Wieża widokowa przy ul. Parkowej w Wolinie to tylko jeden z elementów rewitalizacji. W ramach trzyletniego projektu wyremontowano też m.in. amfiteatr letni, powstały oświetlone ścieżki i plac zabaw. Koszt całości to ponad 5 milionów złotych, większość dofinansowania pochodzi ze środków unijnych.
Relacja Krzysztofa Cichockiego.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty