Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. pixabay.com / robertoleecortes (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / robertoleecortes (CC0 domena publiczna)
Austria wprowadza od poniedziałku całkowity lockdown w kraju. Takiego rozwiązania nie wykluczają też inne państwa w regionie. Wszystko wobec szybko rosnącej liczby zakażeń w Europie Środkowo-Wschodniej. To właśnie Europa jest obecnie epicentrum pandemii koronawirusa.
Austria jest pierwszym krajem w Europie, który zdecydował się na całkowity lockdown. Ma on potrwać 20 dni, ale jeśli sytuacja poprawi się wcześniej, to możliwe jest zdjęcie restrykcji. Od poniedziałku w Austrii lockdown obowiązuje wszystkie osoby niezaszczepione.

Wobec szybkiego wzrostu zakażeń lockdownu nie wykluczają także Niemcy.

- Prawda jest taka, że szczepionki nie zahamują szybko przyrostów. Potrzebujemy zatem ograniczyć kontakty między ludźmi. Wprowadziliśmy już część restrykcji, ale w mojej ocenie potrzebne są następne, w pierwszej kolejności lockdown dla niezaszczepionych - mówił minister zdrowia Niemiec Jens Spahn.

Najgorsza sytuacja w Europie jest teraz nie tylko w Niemczech i w Austrii, ale także w Rosji, w Czechach i na Węgrzech.

Norwegia, Dania czy Niemcy zaostrzają restrykcje. Kanclerz Austrii powiedział, że kraj wprowadza od poniedziałku całkowity lockdown. Stan ten potrwa przez 10 dni, aby powstrzymać czwartą falę. Uczniowie będą musieli wrócić do nauki zdalnej - informuje Polsat News. Restauracje zostaną zamknięte, wydarzenia kulturalne - odwołane.

W Niemczech niektóre landy ograniczą m.in. wstęp do barów, restauracji, środków transportu i miejsc pracy. Będą mieli do nich dostęp zaszczepieni lub z negatywnym testem. Rządy Danii i Norwegii ogłosiły wczoraj zaostrzenie restrykcji koronawirusowych. W Danii zapowiedziano rozszerzenie wymogu okazywania certyfikatów zaszczepienia na Covid-19 na państwowe zakłady pracy.

Na całym świecie na COVID-19 zmarło dotąd 5 milionów 136 tysięcy osób, a łączna liczba zakażeń to 256 mln. Takie dane podają naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, którzy zajmują się monitorowaniem pandemii.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty