Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz

W sumie Europa zaoferowała prawie 1200 ratowników oraz 79 psów poszukiwawczych. źródło: https://twitter.com/ComisionEuropea
W sumie Europa zaoferowała prawie 1200 ratowników oraz 79 psów poszukiwawczych. źródło: https://twitter.com/ComisionEuropea
19 unijnych krajów - w tym Polska, oraz Albania i Czarnogóra - pospieszyły z pomocą dla Turcji, którą w poniedziałek nawiedziło potężne trzęsienie ziemi.
Poinformowała o tym Komisja Europejska, która na prośbę władz w Ankarze, uruchomiła unijny mechanizm ochrony ludności cywilnej. Dzięki niemu Turcja składa zapotrzebowanie, a Komisja zbiera oferty z poszczególnych krajów, koordynuje i przekazuje pomoc.

11 zespołów poszukiwawczo-ratunkowych jest już na miejscu kataklizmu, w tym między innymi z Polski. 25 ekip ratowniczych i medycznych jest w drodze do najbardziej dotkniętych trzęsieniem ziemi obszarów w Turcji. W sumie Europa zaoferowała prawie 1200 ratowników oraz 79 psów poszukiwawczych.

Komisja jest w stałym kontakcie z władzami w Ankarze i dane dotyczące pomocy mogą ulec zmianie wraz z rozwojem sytuacji na miejscu.

Jeśli chodzi o sąsiednią Syrię, którą również nawiedziło niszczycielskie trzęsienie ziemi, to Unia Europejska finansuje organizacje humanitarne prowadzące akcje poszukiwawczo-ratunkowe, a także dostarczające wodę, urządzenia sanitarne, koce i środki higieniczne.
Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty