Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Kampania na ostatniej prostej - Grzegorz Schetyna w Szczecinie. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Kampania na ostatniej prostej - Grzegorz Schetyna w Szczecinie. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Kampania na ostatniej prostej - Grzegorz Schetyna w Szczecinie tłumaczy się z wystąpienia byłego prezydenta Lecha Wałęsy i partyjnego kolegi Sławomira Neumanna.
Lider Koalicji Obywatelskiej uważa, słowa Lecha Wałęsy były niepotrzebne, ale jako gospodarz konwencji słowa przepraszam w kierunku rodziny śp. Kornela Morawieckiego i działaczy Solidarności Walczącej nie używa.

Podczas niedzielnej konwencji Koalicji Obywatelskiej Lech Wałęsa - dzień po pogrzebie - nazwał Kornela Morawieckiego zdrajcą. Publika nagrodziła go oklaskami.

- Te oklaski..., bym powiedział, że przyjęcie wystąpienia prezydenta Lecha Wałęsy było zdystansowane - ocenił przewodniczący PO, Grzegorz Schetyna.

Reporter Radia Szczecin zapytał kto zaprosił Lecha Wałęsę na konwencję i pozwolił mu wystąpić.

- Chciał wystąpić, chciał wesprzeć. Został zaproszony, zawsze będziemy zapraszać prezydenta Wałęsę, zawsze będziemy mu tę polityczną przestrzeń udostępniali - zapewnił.

Sprawę nagrań, gdzie bohaterem jest polityk PO, Sławomir Neumann Schetyna uważa, za zamkniętą. Neumann bowiem przeprosił i zrezygnował z funkcji szefa klubu parlamentarnego PO-KO.

- Będę rekomendował na to stanowisko pana posła Tomasza Siemoniaka. Mamy ostatnie pięć dni i jesteśmy głęboko zdeterminowani i przekonani, że wiele jeszcze w ciągu tych dni uda się nam zmienić - powiedział.

Na ujawnionych taśmach słychać jak polityk PO zapewnia, że sądy przed wyborami nie będą podejmować decyzji wobec polityków z zarzutami. Poza tym dodaje m.in., że ma ważną zasadę: "Jak będziesz w Platformie, będę cię bronił ku*wa jak niepodległości. Jak wyjdziesz z Platformy to masz problem".
Relacja Kamila Nieradki

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty