Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Realizacja Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Wprowadzenie nowych przepisów, które mają gwarantować bezpieczne wyznawanie religii zapowiedział w Szczecinie wiceminister sprawiedliwości.
Marcin Romanowski wyjaśniał, że bezpośrednim powodem są ostatnie przykłady ataków na Kościół, a prace nad nowymi regulacjami już trwają.

Jak dodał, na razie za wcześnie, aby mówić o szczegółach. - To z czym mamy do czynienia w ostatnich miesiącach, to bezprecedensowy atak na chrześcijaństwo w szczególności. Poczynając od mowy nienawiści, poprzez wszelkiego rodzaju akty złośliwego przeszkadzanie w uroczystościach religijnych, po wręcz fizyczne ataki, które zagrażają życiu i zdrowiu osób, właśnie ze względu na ich wyzwanie - tłumaczył Romanowski.

Nowe przepisy mają również wspierać organizacje i stowarzyszenia, które angażują się w walkę przeciwko ograniczaniu wolności wyznania i słowa.
- Poczynając od mowy nienawiści, poprzez wszelkiego rodzaju akty złośliwego przeszkadzanie w uroczystościach religijnych, po wręcz fizyczne ataki, które zagrażają życiu i zdrowiu osób, właśnie ze względu na ich wyzwanie - tłumaczył Romanowski.
Kościół pw. św. Józefa w Szczecinie. Fot. kuria.pl
Kościół pw. św. Józefa w Szczecinie. Fot. kuria.pl

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty