Lekarze z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie wśród najbardziej wpływowych medyków Polski.
Plebiscyt docenia osoby mające szczególny wpływ na rozwój polskiej medycyny, a także tych, które przyczyniają się do poprawy systemu ochrony zdrowia w Polsce.
Najwyżej w zestawieniu znalazł się prof. Miłosz Parczewski. Zajął 39. miejsce. To specjalista chorób zakaźnych, wirusolog, kierownik Kliniki PUM na Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym, Chorób Tropikalnych i Nabytych Niedoborów Immunologicznych Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie i konsultant wojewódzki ds. chorób zakaźnych. Najbardziej znany jest jako główny specjalista od Covid-19 w regionie.
43. pozycję zajął prof. dr hab. n. med. Jan Lubiński, spec. patomorfologii i genetyki klinicznej, kierownik Katedry Onkologii i Zakładu Genetyki i Patomorfologii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Od wielu lat zajmuje się badaniami ryzyka zachorowania na raka. Jego zespół odkrył m.in. że może być to zależne od stężania arsenu we krwi.
Na 52. miejscu jest prof. dr hab. n. med. Jarosław Kaźmierczak, spec. chorób wewnętrznych i kardiologii, kierownik Kliniki Kardiologii i Pracowni Elektrofizjologii Klinicznej Kliniki Kardiologii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, odznaczony m.in. Orderem Odrodzenia Polski.
80. pozycja należy do prof. dr hab. n. med. Bogusław Machaliński, rektora Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego.
Najbardziej wpływowym lekarze w Polsce został prof. dr hab. n. med. Krzysztof Simon, specjalista w dziedzinie chorób wewnętrznych i zakaźnych z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.