Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Krzysztof Głowacki. Fot. Kamil Nieradka [Radio Szczecin/Archiwum]
Krzysztof Głowacki. Fot. Kamil Nieradka [Radio Szczecin/Archiwum]
Zaskakujący zwrot akcji w sprawie sobotniej walki pięściarza z Wałcza. Jeśli Krzysztof Głowacki wygra z Mairisem Briedisem nie zdobędzie tytułu mistrza świata federacji WBC.
Prezydent World Boxing Council wycofał pas z puli walki. Tym samym pojedynek będzie się toczyć tylko o pas federacji WBO, który należy do Głowackiego.

W sobotę w Rydze, pięściarze mieli stoczyć pojedynek o dwa mistrzowskie pasy, a będzie tylko o jeden - i to naszego zawodnika. O swojej decyzji szef WBC poinformował na twitterze, kilka godzin przed walką.

Mauricio Sulaiman napisał "WBC wycofuje się z sankcjonowana walki Głowacki - Briedis. Administratorzy WBSS zlekceważyli przepisy i zasady regulaminu WBC." O szczegółach jednak Sulaiman nie poinformował - prawdopodobnie chodzi o konflikt na tle finansowym.

WBSS, czyli World Boxing Super Series to organizator turnieju, w ramach którego odbędzie się sobotnia półfinałowa walka Głowacki - Briedis. Oprócz awansu do finału turnieju, stawką pojedynku będzie też pas mistrza świata federacji WBO, który jest własnością Polaka.

W drugim półfinale zmierzą się Yunier Dorticos i Andrew Tabiti. Za zwycięstwo turnieju WBSS jest nagroda finansowa i trofeum Muhammada Alego. Żeby jednak o tym myśleć, Głowacki musi pokonać w sobotę w Rydze Briedisa. Pojedynek będzie transmitować TVP Sport.
Relacja Kamila Nieradki [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty