Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. twitter.com/PremierRP
Fot. twitter.com/PremierRP
W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa rząd zdecydował o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych na dwa tygodnie. Dotyczy to żłobków, przedszkoli, szkół i uczelni.
Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że okres ten będzie biegł od poniedziałku, ale już od czwartku placówki oświatowe będą niedostępne dla "procesu edukacyjnego". Jednak ze względu na to, że niektórym rodzicom może być trudno zorganizować opiekę z dnia na dzień, dzieci do końca tygodnia będą mogły zostać pod opieką nauczycieli - tam, gdzie jest to konieczne. Od 16 marca wszystkie placówki zostaną zamknięte.

Decyzja zapadała na spotkaniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego.

Mateusz Morawiecki powiedział, że Polska stosuje dobrą strategię walki z koronawirusem. Na konferencji prasowej po posiedzeniu rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego premier podkreślił, że rozwiązania zastosowane przez polskie władze w obliczu zagrożenia epidemią są trafne i powielają je inne kraje.

W tym momencie mamy potwierdzone 25 przypadków koronawirusa w Polsce, a jak stwierdził premier Morawiecki, prawdopodobny jest 26 przypadek.

O 11.30 premier spotka się z prezydentami największych miast i marszałkami województw. Tematem rozmów ma być zagrożenie epidemią koronawirusa.
Poinformował o tym premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z prezydentami największych miast i marszałkami województw.
Relacja Karola Darmorosa (IAR)

Dodaj komentarz 7 komentarzy

Czyli ograniczamy do minimum zebrania większych grup ludzi, tak? Czyli ponawiam pytanie? Co z mszami w niedzielę? Czy taca jest ważniejsza od zdrowia obywateli?
@Nikit inny - przestań!
Jakiś księżulo juz stwierdził, że to kara boska za grzechy, więc tylko grzeszni bac się powinni.... ;))
Jeszcze jedno- od razu napisze że nie neguję tej decyzji, uważam ją raczej za dobrą ale mam pytanie czy na pewno wszystko przemyślane. Bo co z pracownikami szpitali, policji, elektrownii, wodociągów itp. Oni mają teraz wziąć urlop i pilnować swoich dzieci czy są stworzone jakieś specjalne świetlice dla nich? Czy teraz w szpitalach będzie mniej personelu?
Miejmy nadzieję, że rząd podejmuje dobre decyzje. Ale przede wszystkim to od nas wszystkich zależy walka z wirusem. Czytając wcześniejsze komentarze chce się tylko płakać. Naprawdę żenada.
A tak z ciekawości, dlaczego chci Ci się płakać? Bo nie zamknięto kościołów?:)
rząd podejmuje dobre decyzje - jak czytam coś takiego to płakać się chce
Mamy epidemię i nic i nikt tego nie zmieni , ciekawe tylko jak WOT jest przygotowane na epidemię , Antoni tak tak się zachwycał ich dzielnoscią , to teraz panowie karty na stół, ile kasy wpompowano w niedzielnych żołnierzyków i czy są oni przeszkoleni i czy się do czegoś przydadzą

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty