Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. EC - Audiovisual Service / Mauro Bottaro
Fot. EC - Audiovisual Service / Mauro Bottaro
Ministrowie finansów unijnych krajów, na spotkaniu w Luksemburgu, mają zatwierdzić polski Krajowy Plan Odbudowy. Początek spotkania około 11.00.
Zielone światło dała Komisja Europejska, a przedwczoraj ambasadorowie państw członkowskich jednomyślnie przekazali KPO ministrom do akceptacji. Polska wnioskuje z unijnego Funduszu Odbudowy o ponad 35 miliardów euro, z czego prawie 24 miliardy to bezzwrotne dotacje, reszta to niskooprocentowane pożyczki.

Decyzja ambasadorów oznacza, że dziś już żadnych niespodzianek nie będzie. Ministrowie finansów unijnych krajów ostatecznie zatwierdzą Krajowy Plan Odbudowy.

Nie jest natomiast wykluczone, że kilka krajów dołączy deklarację, a w niej apel o wnikliwą ocenę przez Komisję wypełniania przez Polskę warunków wypłaty pieniędzy z unijnego Funduszy Odbudowy, dotyczących praworządności i zmian w wymiarze sprawiedliwości. Oczekuje się, że pierwsze pieniądze popłyną do Polski przed końcem roku.

KPO to kompleksowy plan inwestycyjny na modernizację kraju. Zawiera 49 reform, 53 inwestycje i 283 tak zwane kamienie milowe oraz wyznaczone cele. Na cele klimatyczne i zieloną transformację Polska chce wydać 43 procent, czyli więcej niż wymagane minimum, a na cyfryzację 21 procent.
Relacja Beaty Płomeckiej [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty