Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Alkohol na bulwarach? Jest petycja do szczecińskich radnych. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin]
Alkohol na bulwarach? Jest petycja do szczecińskich radnych. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin]
Nową petycję do szczecińskiej Rady Miasta złożyli członkowie koła Młodych dla Wolności - chcą zalegalizować picie alkoholu na terenie szczecińskich bulwarów.
1 stycznia weszła w życie znowelizowana ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

- Złożymy nową petycję jako Młodzi dla Wolności i Partia Wolność o ustanowienie takiej strefy na Nabrzeżu Starówka, czyli na nowo otwartym w lipcu bulwarze, na Bulwarze Piastowskim i Bulwarze Gdyńskim - mówi Marcel Duda.

Petycja jest nowa, ponieważ nowelizacja ustawy daje Radzie Miasta możliwość wprowadzenia w określonym miejscu na terenie gminy odstępstwa od wprowadzonego przez nią zakazu spożywania napojów alkoholowych w miejscach publicznych.
Mówi Marcel Duda.

Dodaj komentarz 2 komentarze

Należy pamiętać, że piwo nie jest alkoholem i służby nie maja prawa karania mandatem.
Ponieważ zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu jest zakaz reklamy alkoholu a tu ilekroć włączę telewizornię to lecą reklamy piwa. Czyli jaki wniosek? Piwo nie jest ALKOHOLEM. Jest takim samym napitkiem jak dowolna woda reklamowana w TV.
Nie istnieje coś takiego jak „miejsce publiczne” Ustawa z dnia 26 października 1982r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (Dz.U. 1982 nr 35 poz. 230) jasno i klarownie w art. 14 wprowadza pojęcie „Miejsc objętych zakazem spożywania alkoholu”.

Art. 14. 1. Zabrania się sprzedaży, podawania i spożywania napojów alkoholowych:

1) na terenie szkół oraz innych zakładów i placówek oświatowo-wychowawczych, opiekuńczych i domów studenckich;

2) na terenie zakładów pracy oraz miejsc zbiorowego żywienia pracowników;

3) w miejscach i czasie masowych zgromadzeń;

4) w środkach i obiektach komunikacji publicznej, z wyjątkiem wagonów restauracyjnych i bufetów w pociągach, w których dopuszcza się sprzedaż, podawanie i spożywanie napojów alkoholowych do 4,5% zawartości alkoholu oraz piwa;

5) (uchylony);

6) w obiektach zajmowanych przez organy wojskowe i spraw wewnętrznych, jak również w rejonie obiektów koszarowych i zakwaterowania przejściowego jednostek wojskowych.

1a. (uchylony).

(uchylony).
2a. Zabrania się spożywania napojów alkoholowych na ulicach, placach i w parkach, z wyjątkiem miejsc przeznaczonych do ich spożycia na miejscu, w punktach sprzedaży tych napojów.

Zabrania się sprzedaży, podawania i spożywania napojów zawierających więcej niż 18% alkoholu w ośrodkach szkoleniowych.
Zabrania się sprzedaży i podawania napojów zawierających więcej niż 18% alkoholu w domach wypoczynkowych.
Sprzedaż, podawanie i spożywanie napojów zawierających więcej niż 4,5% alkoholu może się odbywać na imprezach na otwartym powietrzu tylko za zezwoleniem i tylko w miejscach do tego wyznaczonych.
W innych niewymienionych miejscach, obiektach lub na określonych obszarach gminy, ze względu na ich charakter, rada gminy może wprowadzić czasowy lub stały zakaz sprzedaży, podawania, spożywania oraz wnoszenia napojów alkoholowych.
Minister właściwy do spraw transportu oraz minister właściwy do spraw gospodarki morskiej, w drodze rozporządzenia, określą zasady i warunki sprzedaży, podawania i spożywania napojów alkoholowych na morskich statkach handlowych w żegludze międzynarodowej, w pociągach i samolotach komunikacji międzynarodowej oraz w międzynarodowych portach morskich i lotniczych.
Minister właściwy do spraw zagranicznych określi, w drodze rozporządzenia, wypadki i okoliczności, w których, uwzględniając zwyczaje międzynarodowe, dopuszczalne jest podawanie i spożywanie nieznacznej ilości napojów alkoholowych.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty