Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Piknik "Jesteśmy razem" na Jasnych Błoniach. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Piknik "Jesteśmy razem" na Jasnych Błoniach. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Są tam obrazy, których można dotknąć, giga chińczyk czy tandem. Na szczecińskich Jasnych Błoniach odbył się piknik "Jesteśmy razem".
Impreza była poświęcona głównie osobom niewidomym i odbywa się w związku z konferencją "REHA for the Blind Poland". Po wystąpieniach ekspertów przyszła pora na zabawę na powietrzu.

- Osoby niepełnosprawne czasami myślą, że nie mają po co wychodzić z domu. To spotkanie ma otworzyć obydwie strony. Te osoby mogą się spotykać, ale żeby także trochę uwrażliwić na potrzeby osób z różnymi niepełnosprawnościami - mówi Katarzyna Kozak, reprezentująca biuro regionalne Fundacji Szansa dla Niewidomych w Szczecinie.

- Takie spotkanie jest ważne, potrzebne i przydatne - mówi Monika, absolwentka Liceum Ogólnokształcącego z oddziałami integracyjnymi.

W ramach imprezy został rozstrzygnięty wojewódzki etap konkursu "Idol", który honoruje osoby i instytucje zaangażowane we wsparcie niewidomych oraz słabowidzących. Wygrał go tworzący wypukło-wklęsłe obrazy Krzysztof Majorek.

Wydarzenie wsparł finansowo Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Patronat nad nim objęło Radio Szczecin.
Relacja Wojciecha Zagaja.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty