Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

Realizacja Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Palą średnio w mieście nawet 30 litrów, ale to ich pasjonatów nie odstrasza. Jak mówią, te auta są dla nich bezcenne. Ponad 100 samochodów amerykańskich od lat 60. do współczesnych rozpoczęło sezon motoryzacyjny na parkingu przy ulicy Twardowskiego.
- Jest tu wiele perełek rzadko spotykanych na polskich drogach - mówi Igor Odziemczyk, współorganizator akcji. - To są samochody pokroju Cadillac i GMC. Stare Chevrolety Camaro, stare Dodge Challenger czy stare Mustangi. Przekrój aut amerykańskich jest praktycznie "od dechy do dechy".

Przyjechałem specjalnie podziwiać te samochody ze Świnoujścia. Najbardziej zakochany z amerykańskich samochodów jestem w Mustangach. Ten starszy, który tam stoi z 1965 roku. Przepiękny. Chromy, błyszczący, odnowiony cudo - mówi Jacek Antczak, współorganizator.

To są auta z duszą. Może kraj pochodzenia, gdzie były produkowane, skąd są, kojarzą się z takim wielkim światem, amerykańskim światem, którego nie mamy tutaj - dodała kobieta, która przyszła zobaczyć auta.

Amerykańskie samochody zakończyły swój tegoroczny pierwszy w tym roku zlot na szczecińskiej Łasztowni. Organizatorem akcji są Szczecińskie Am'cary.
Ponad 100 samochodów amerykańskich od lat 60. do współczesnych rozpoczęło sezon motoryzacyjny na parkingu przy ulicy Twardowskiego.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty