Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Bioniczna proteza ręki, rękawice wspomagające naukę gry na ukulele oraz wykrywacz raka - to tylko część projektów naukowych, które w piątek w Technoparku Pomerania zostały przedstawione przez uczniów z całej Polski, w ramach Festiwalu Naukowego E(x)plory.
Wydarzenie ma na celu wspierać realizację innowacyjnych projektów młodych twórców.

- Nowatorskie spojrzenie na świat nauki widać już wśród najmłodszych uczestników - mówi Joanna Gogolińska, organizator programu E(x)plory. - Mamy takie osoby, które są kilka razy w konkursie i widać postęp z konkursu na konkurs. Mieliśmy też taką historię w konkursie, że 14-letni gimnazjalista wygrał E(x)plory. Także to nie wiek decyduje, tylko to co się ma w głowie i jakie się ma pomysły.

Na stanowiskach znalazły się cztery projekty ze szczecińskich szkół, w tym pojazd "Bright Car" zbudowany przez uczniów ze Szczecińskiego Collegium Informatycznego.

- Robot sprawdzi się w praktyce - mówi Bogdan Sęczkowski, uczeń Collegium. - Można to użyć w halach produkcyjnych.

Regionalny etap konkursu jest organizowany piąty rok z rzędu w Szczecinie. Spośród 22 projektów, pięć z nich dostaje się do krajowego finału w Gdyni.
- Nowatorskie spojrzenie na świat nauki widać już wśród najmłodszych uczestników - mówi Joanna Gogolińska, organizator programu E(x)plory.
- Robot sprawdzi się w praktyce - mówi Bogdan Sęczkowski, uczeń Collegium.
Festiwal Naukowy E(x)plory. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Festiwal Naukowy E(x)plory. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty