Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Urzędnicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie i pracownicy Domów Pomocy Społecznej w Szczecinie wiedzą już jak walczyć z koronawirusem.
130 osób przeszło szkolenie w Centrum Symulacji Medycznej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego.

Nauczyli się przede wszystkim - jak zakładać odzież ochronną, nie panikować i działać w stresie. W środę otrzymali dyplomy ukończenia szkolenia.

- Kursanci na początku mieli zajęcia teoretyczne, pomogły w tym filmiki instruktażowe. Później przyszedł czas na praktykę - mówi Leszek Zaborski, instruktor, który prowadził szkolenie.

- Nauczyły się - krótko mówiąc - ubierania i rozbierania, to może na pierwszy rzut oka wygląda dość błaho, ale to jest ważna kwestia. O ile ubieramy się w pomieszczeniu, gdzie nam - powiedzmy - nie grozi żadne niebezpieczeństwo z powodu koronawirusa. Wchodząc jednak do osoby zarażonej, wykonujemy swoje czynności i przychodzi ta gorsza wersja - rozebrania się i spokojnego powrotu do domu, do rodziny i dzieci - opowiada Zaborski.

- Dało to nam więcej pewności siebie - mówi Karolina Kuc z Domu Pomocy Społecznej przy ul. Broniewskiego w Szczecinie. - Jesteśmy troszkę mądrzejsi, robimy wszystko w tym kierunku, żeby nie dopuścić do takiego zagrożenia, gdyby jednak się zdarzyło jesteśmy przygotowani na wszelką okoliczność.

Szkolenie zorganizowano w ramach współpracy między PUM-em a Urzędem Miasta.
- Kursanci na początku mieli zajęcia teoretyczne, pomogły w tym filmiki instruktażowe. Później przyszedł czas na praktykę - mówi Leszek Zaborski.
- Dało to nam więcej pewności siebie - mówi Karolina Kuc z Domu Pomocy Społecznej przy ul. Broniewskiego w Szczecinie.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty