Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz

Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Pokaz mody - kolekcji wiosna-lato 2024 z okazji 20-lat atelier Michała Marczewskiego odbędzie się dziś w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego.
Michał Marczewski to pochodzący ze Szczecina projektant mody. Wiedzę i doświadczenie zdobywał w pracowniach krawieckich w teatrach w Polsce i Niemczech. Od 2006 r. projektuje sezonowe kolekcje typu demi-couture. Brał udział w polskim i, wielokrotnie, w niemieckim tygodniu mody. Ubiera m.in. Olgę Bończyk, Aleksandrę Nieśpielak, Katarzynę Groniec, a przez ostatnie lata dyrygentkę Chóru Politechniki Morskiej w Szczecinie Sylwię Fabiańczyk-Makuch.

Bycie projektantem mody w Szczecinie to nie jest łatwa profesja - przyznał Michał Marczewski:

- Ja zajmuję się modą haute couture, czyli tak zwanym krawiectwem wysokim. Ono wymaga mnóstwa czasu. Czasami jedna suknia powstaje 300, 400 godzin. To są ręczne przeszycia, to są setki kamieni Swarovskiego czy Jablonexu. To są zamówienia bardzo długo i szczegółowo omawiane z klientkami - tłumaczy Marczewski.

Jednak tym razem z okazji mojego 20-lecia pokazuję modę ulicy - mówi dalej Marczewski:

- W muzeum po 20:30 zostaną drzwi otwarte i zapraszamy na widownię. Podpowiem tylko tyle ja byłem dość znany z tego, że przez 20 lat unikałem spodni i garniturów. Trochę to się teraz zmienia. Staramy się iść do przodu. Staram się nie zgubić ciekawości tego zawodu i radości z robienia tego, bo bez radości do życia, do robienia tych rzeczy, tej marki by nie było - dodaje Marczewski.

Oprócz pokazu na w holu głównym Muzeum Narodowego przy Wałach Chrobrego Marczewski przygotował wystawę swoich dawnych projektów i ich realizacji. Na kilkunastu manekinach będzie można zobaczyć jego kreacje sprzed 20, 15 i 10 lat. Początek pokazu o 20.30.
Bycie projektantem mody w Szczecinie to nie jest łatwa profesja - przyznał Michał Marczewski.
Jednak tym razem z okazji mojego 20-lecia pokazuję modę ulicy - mówi dalej Marczewski.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty