Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek. Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek. Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
W czwartek sędziowie zdecydują, czy zgodny z Konstytucją jest przypadek, w którym prawo dopuszcza możliwość aborcji, jeśli u nienarodzonego dziecka zachodzi podejrzenie kalectwa lub ciężkiej choroby.
22 października w Kościele powszechnym wspominamy św. Jana Pawła II. Polski papież był wielkim obrońcą życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. I właśnie wtedy ma zapaść decyzja Trybunału Konstytucyjnego. W patronie tej nowenny uczestnicy też upatrują nadzieję na odrzucenie przesłanki eugenicznej.

- Naszą formą wpływu i nacisku na sędziów Trybunału Konstytucyjnego jest właśnie modlitwa. Wierzymy, że za przyczyną świętego Jana Pawła II będą otwarci na działanie Ducha Świętego, że będą otwarci na prawdę płynącą od Pana Boga i w świetle tej prawdy w swoim sumieniu odpowiedzą na to pytanie - mówi ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek i organizator Szczecińskiego Marszu dla Życia.

W ubiegłym roku w Polsce przeprowadzono ponad 1100 aborcji dopuszczalnych prawnie, z czego prawie wszystkie ze względu na prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia nienarodzonego dziecka.

Organizacja Narodów Zjednoczonych poinformowała, że w wyniku aborcji od 1 stycznia do 1 maja na świecie zginęło 14,2 miliona dzieci.

Polskie przepisy (ustawa z 1993 roku o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży) zezwalają na aborcję w trzech przypadkach: kiedy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej, kiedy istnieje prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu i w sytuacji gdy ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego.
Relacja Piotra Kołodziejskiego (Radio Szczecin)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06poniedziałek07wtorek08środa09czwartek10piątek11sobota12niedziela13poniedziałek14wtorek15środa16czwartek17piątek18sobota19niedziela20poniedziałek21wtorek22środa23czwartek24piątek25sobota26niedziela27poniedziałek28wtorek29środa30czwartek31piątek01sobota02niedziela03

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty