Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
reklama
Zobacz
autopromocja
Zobacz
reklama
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Dużo zależy od intencji magistratu - tak sytuację projektu "Kurs na północ" ze Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego komentuje jego pomysłodawca Wojciech Kłodziński.
Jego zdaniem, przy odrobinie dobrej woli, można byłoby zrealizować projekt - w nieco ograniczonej formie. "Kurs na północ" nie mieści się w rezerwie budżetowej, jaka została po zaplanowaniu 800 tysięcy złotych na budowę pomnika Floriana Krygiera.

- Nie poddamy się - zapowiada Wojciech Kłodziński. - Dużo zależy od intencji, ponieważ myślę, że da radę zrealizować ten projekt, natomiast nie możemy wchodzić tu w kompetencje prezydenta miasta ani Biura Dialogu Obywatelskiego. Będziemy czekali na decyzję, jak zostanie tu wszystko zakończone. My ze swej strony chcielibyśmy zrealizować ten projekt i będziemy dokładać starań, żeby w tym lub następnym roku przystąpić do realizacji.

Część radnych oraz miejskich aktywistów uważa, że zrealizowany powinien zostać następny projekt, który mieści się w rezerwie budżetowej, czyli budowa pomnika Sediny na Placu Tobruckim. To trzecia pod względem popularności propozycja. Pomysł ten uzyskał jednak o połowę głosów mniej, niż projekt "Kurs na północ".

Na projekty ogólnomiejskie przeznaczono 4 miliony 380 tysięcy złotych. Szacowany koszt "Kursu na północ" to 4 miliony 300 tysięcy. Projekt Kłodzińskiego zakłada zagospodarowanie okolic Wieży Gocławskiej oraz rewitalizację Parku Tilebeinów.

Ten pomysł idealnie mieści się w przewidywanym budżecie - komentował Przemysław Słowik, wiceprzewodniczący klubu radnych Koalicji Obywatelskiej.

- To nie jest widzimisię. Polecam przeczytać bardzo dobrą i szczegółową analizę budżetu na "Nowym Szczecinie", Igor Podeszwik to przeanalizował. Pokazuje również przykład z Łodzi, gdzie budżet obywatelski działa na podobnych zasadach. I tam też są sytuacje, gdzie zostają jakieś pieniądze w danej kategorii, są wykorzystywane na kolejny projekt, który łapie się w tę pulę. Oczywiście nie możemy zrobić projektu numer 2, czyli "Kurs na Północ", bo ta kwota przewyższa. Jakby zgłaszając projekt, który wykorzystuje w stu procentach pulę w danym przedziale, od razu musimy wziąć pod uwagę to, że może on nie wygrać, jeśli wygra cokolwiek innego - tłumaczył Słowik.
- Nie poddamy się - zapowiada Wojciech Kłodziński.

Dodaj komentarz 4 komentarze

Tak a propos, czy pomysłodawcy udało się już zebrać te 5 tys. złotych na środki chemiczne i urządzenie do usunięcia graffiti ze ścian Wieży Bismarcka, o których informowało Radio Szczecin?
Chciałbym przypomnieć słowa Bismarcka którego niektórzy chcą upamiętnić.
'' Bijcie Polaków ażeby aż o życiu zwątpili, mam wielką litość dla ich położenia , ale jeśli chcemy istnieć, to nie pozostaje nic innego jak ich wytępić,wszak wilk nie jest temu winien że go Bóg stworzył takim jakim jest i zabija go też za to każdy kto tylko może.,, (dixi)
Zaczynam myśleć, że obecny właściciel wieży, jest kumplem kogoś ważnego w PRS. Jak inaczej można wytłumaczyć promowanie firmy golas (z kapitałem zakładowym 20tys pln) w RS?
Jak kupili wieżę i maja tak ogromne plany co do niej, to niech poszukają we własnych kieszeniach kasy albo wezmą kredyt! Ach, zapomniałem, na kredyt to trzeba mieć zabezpieczenie - a tego nawet ta firma nie ma!
Kolesiostwo nie umiera nigdy!
tak tak skomlaj Sedino, której nikt nie chce w Szczecinie. Od lat nie udaje się wam zrealizować tego chłamu. Dobrze wiadomo kto i na czyje zlecenie wojnę rozpętał. Mieszkańcy już się starają się o to by służby zainteresowały się łamaniem prawa przez urzędników z prezydentami poukładanym w prokuraturach włącznie. SBO to tylko wierzchołek góry lodowej niekompetencji i łamania prawa przez magistrat

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty